+90 537 480 19 19

Sosyal Medyada Biz

Hakkımızda

Kurtaran Zeka Oyunları ve Deney Merkezi, Duran KURTARAN liderliğinde 2018 yılında Kozan / Adana’da Zeka Oyunları ve Deney Merkezi olarak çalışmalarına başlamıştır. Kurtaran Zeka Oyunları ve Deney merkezi çağın en iyi zeka oyunları ve deney merkezi atölyeleriyle eğitim – öğretim bilinci ve sorumluluğuyla büyük vizyonist projelerini gerçekleştirebilecek kapasitede çalışmalarına başlamıştır. 

Duran Kurtaran 1966 yılında Kozan’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitim – öğretim hayatını Kozan’da tamamlamıştır. 19 Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden 1990 yılında mezun olmuştur. Öğretmenlik hayatına Kimya öğretmeni olarak Sinop’ta başlamıştır. 1992 yılında vatan hizmeti askerlik görevini yaptıktan sonra Kozan İmam Hatip Lisesi’nde öğretmen olarak görevini layıkıyla başlayıp 27 yıl birçok okulda öğretmenlik yaparak emekli olmuştur.    

Evli ve iki çocuk babası Duran Kurtaran eğitim – öğretimdeki bilinci  ve tecrübesiyle her anne – baba gibi çocukların geleceğini düşünerek 2018 yılında Kurtaran Zeka oyunları ve Deney Merkezi’ni kurmuştur. Duran Kurtaran yetenekli çocukların yetilerinin ortaya çıkarılması ve gün geçtikçe değişen – gelişen yaşam koşulları ve toplumsal açıdan çağımızın toplumları inanılması güç bir yarış modundadır. Yetenekli ve üstün zekalı bilginler ve mucitler sayesinde günümüz dünyası daha fazla duyarlılık kazanmış ve hayatımızı kolaylaştıran etkenlerin farkındalığıyla vizyonist eğitim – öğretime katkı sunmayı hedeflemektedir.

Kurtaran Zeka Oyun ve Deney Merkezi eğitim – öğretim prensipleri gereği bütün çocukları kucaklayan projeleri Kozan – Adana’dan geliştirip Türkiye geneline yaymayı hatta uluslararası platformlarda hayata uyarlamayı amaçlamaktadır. Kurtaran Zeka Oyun ve Deney Merkezi eğitim – öğretimdeki gelişmeleri ve ihtiyaçları baz alarak profesyonel yönetimi, uzman kadrosuyla projelerini geliştirip modern platformlarda ileri – üstün zekalı mucitlerimize ivme kazandırmayı amaçlamaktadır.  

Kurtaran ailesi eğitimci olarak: Duran Kurtaran Kimya öğretmeni, Duran Kurtaran’ın kardeşi Hakan Kurtaran Fen Bilgisi öğretmeni, Mehmet Kurtaran Eczacı, Duran Kurtaran’ın yiğeni Bilgisayar Mühendisi Sıla Kurtaran ve Seher Özen ile birlikte özverili – kaliteli – eğitimci bir yönetimle geleceğe yön vermektedir. Duran Kurtaran ve çalışma arkadaşları Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu’ndan Zeka oyunları kurslarını başarı ile almışlardır.

Sevgi ve Saygılarımızla

DURAN KURTARAN

KURTARAN ZEKA OYUNLARI VE DENEY MERKEZİ